23 בפברואר 2024 11:34

גליקו מסעדה יוונית במתחם יס פלנט ראשון לציון – חוות דעתי : מצוינת

גליקו מסעדה יוונית במתחם יס פלנט ראשון לציון – חוות דעתי : מצוינת

לא בכל פעם שאני מגיע למסעדה אני אומר מצוינת, בטח לא במסעדת קהל שבוי. אבל  למרות שזה הביקור הראשון שלי שם אני אומר מצוינת וזאת על שום:

ממרח השום סקורדיליה?

לא אבל גם:

המיקום

השירות

הניקיון

הרעננות והטריות של הירקות!!!

הטעם, המרקם והאוכל הטעים

הגענו באקראי ביום של הקשישים יום ג' ( במסעדה האיטלקית בלגו סרבו לקבל אותנו כי לא הזמנו מקום) ונכנסנו  בחשש לגליקו. תשמעו זה כמו לזכות בלוטו אחלה מסעדה אחלה אוכל. יאסו סאגאפו גליקו.

מזל שלא באנו בימי שני ורביע בהם יש זמר יווני אבל בטח נגיע.

לא באנו לארוחה כבדה רק לארוחת ערב קלה. לחוות דעת מלאה נגיע שוב בתקווה להנות לא פחות, הבת שלי שהבאתי לה דוגי בג עם דוגמאות רוצה ללכת כבר ועכשיו!

 

אז על מה כל ההתלהבות והחגיגה?

פתחנו בסקודיליה ופיתות יווניות (זוג) , סקורדיליה זה ממרח שום ושקדים, עם הפיתה היוונית שהגישו היה נפלא ומעורר תיאבון (34 ₪ )

הפיתות היוונית בגריל שלא הכרתי היו קלות טעימות ושמחתי שבעצת המלצר לא הזמנתי סתם לחם המלצתי ( 18 ₪ )

במרכז השולחן הונח סלט יווני מלפפון, עגבנייה, בצל סגול, בצל ירוק, צלפים, זיתי קלמטה, פטה עיזים, שמן זית ואורגנו, הפטה עיזים טעימה שמים וכוכבים והירקות כל כך טריים מורגש שהוכן כאן ועכשיו הכל טרי טרי טעים מאוד. לא צריך להיות שף מדופלם כשמשתמשים בחומרי גלם מצוינים . (56 ₪ )

שתי המנות ה"עיקריות" שבחרנו לארוחת הערב דומות אבל שונות צפון דרום. הם קוראים לזה טאפאס לנשנוש, אל תיטעו זו מנה נאה.

ספאנקופיטה מאפה בצק פילו במילוי תרד, גבינות עזים ובקר, מוגש לצד צזיקי וסלסה ביתית , הגבינות מעשירות את טעם המילוי הנדיב, והמסביב פלפלונים עלי תבלין , הציזיקי הסמיך הטעים ומטבל סלסה עגבניות עושות חגיגה קולינרית בצלחת. ( 58 ₪)

מאפה 12 האלים פילו במילוי פטה עיזים, דבש, שומשום, גרידת לימון ואורגנו. איך אמרתי קודם "שמים וכוכבים" מי שקבע שהמנה מאפה האלים ידע על מה הוא מגדיר אותה כך, קריספית, מלאת גבינת עיזים רוטב מתקתק שמשלב נהדר בטעמים. גם אני רוצה לשם שוב כאן ועכשיו! ( 48 ₪ ).

יחד עם שתיה לפני טיפ 239 ₪

היות והמסעדה נמצאת במתחם היס פלנט יש חניה בשפע.

אתם מחכים? יש בשרים, יש דגים, יש פסטה, יש פירות ים יש המון מנות  לטרוף!

המאה ועשרים 4, יס פלאנט, ראשון לציון
03-6020200

אהה , כן לא הייתי אורח המסעדה.

 

 

 

 

 

 

שתפו את הפוסט!