13 באפריל 2024 9:23
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פרג'י מסעדה טריפוליטאית ביפו

השבוע זימנו לי הפתעה במסעדת פרג'י ביפו בשוק הפשפשים. האיזור הזה ידוע במסעדות מקומיות שמגישות אוכל ביתי, אבל בפרג'י מגישים אוכל טריפוליטאי כשר וזה ההבדל…

פרג'י מגישה שם אוכל משנת 1956, אוכל טריפוליטאי מסורתי בבישול של בית. הכל במחיר עממי מאוד למנה, תמצאו שם קוסקוס, מפרום, קוקלה, פקילעה\ טבייחה וכמובן עוגת סולת טריפוליטאית ועוד

אז מה היה לנו שם:

סלטים מתאבנים קטנים עם לחם לבן ולא לשכוח פלפל צ'ומה מעדן הבית.

טעמנו ממנות הבית, לא את כל השמות אני זוכר, בעיקרון בדרך כלל במסעדה מגישים את המנה על מצע של קוסקוס נפלא שהם מכינים או אורז. לנו הגישו מצע של קוסקוס ואת המנות לטעימה.

צלחת עם מסרן שזה אמרו לי מעי ממולא בחלקי פנים, טחול, ואורז עם עשבי תיבול, קוקלות ( סולת ושומן טעים פיצוץ) ומפרום. לצלחת זו היו לפחות שלוש פעמים מילוי… עד שאזל המלאי, אולי זו פעם ראשונה שאני אוכל קוקלות ותשמעו, שווה להגיע לשם בשביל זה.

צלחת עם בשר ושעועית זה נקרא מנגול איך לא יהיה טעים זה כמו כל האוכל שם מתבשל על פתיליות ולא על גז כמו בבית שלנו.. לאט, לאט אבל בטוח.

חריימה  כנראה דג נסיכה שבושל הרבה זמן, לטעמי יבש ולא חריף בכלל.

טבחה הם אומרים על תבשיל טבייחה בסאלק שזה בשר שמתבשל במנגולד שבושל למשחה שחורה עם שעועית , אני מאד אוהב את התבשיל הזה . נראה לי שגירדו את הסיר , היה מעט שרוף. האמת שהפתענו אותה אנחנו ועוד צוות טלוויזיה מערוץ 10 שצילמו במסעדה לסדרה חדשה שתעלה עוד כחצי שנה.

לצפיה בפרק

https://www.youtube.com/watch?v=MexpX4UdCKE

 

קציצות בשר עם במיה, אני מאוד אוהב במיה ונהניתי מהבמיה, מהקציצות פחות.

צלחת עם מפרום סוף הדרך, מעניין אם הם קונים שמן בבקבוקים או בחביות..

אבל הקינוח , רק בשביל הקינוח ( והקוקלות… זוכרים.. כדאי לי לבוא שוב )

ספרא עוגת סולת טריפוליטאית מהסרטים ( 10 ₪ למנה) תכינו מגש אני בא…

ומלבי של פעם, אם זה כשר הוא לא חלבי אבל משהו משהו לספר דברי הימים.

פרג'י שוכנת בסמטה קטנה בבית חציו ישן חציו מחודש השירות נעים .

פנחס בן יאיר 8, יפו

שתפו את הפוסט!