24 במאי 2024 0:31
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הסדרה נבואת קסנדרה החלה ב-כאן 11

הסדרה נבואת קסנדרה החלה ב-כאן 11

סדרת הדוקו החדשה של כאן 11 מציבה לראשונה מול המצלמות את גיבורי "פרויקט קסנדרה"- שרשרת מבצעים סודיים שבוצעו בשש יבשות, כדי לעצור את מיליארדי הדולרים שזרמו לחיזבאללה ואיראן מקרטלי הסמים בדרום אמריקה. הסדרה, שתשודר ב-כאן 11, החל מיום רביעי, 16 במרץ, מביאה את סיפור כלכלת הטרור- ובעקבותיו מבצע חובק עולם- באמצעות ראיונות בלעדיים עם אלה שלקחו חלק במבצע, שנגדע באיבו עם חתימת הסכם הגרעין עם איראן ביולי 2015 במאי: דוקי דרור מפיקה: ליאת קמאי אשד

הוגו צ'אווס ומחמוד אחמדניג'אד. קרדיט: גטי אימג'ס

בשני העשורים האחרונים, מצא החיזבאללה שיטה אפקטיבית למימון פעילותו הצבאית והטרוריסטית, על ידי הלבנת כספים וסחר בסמים. לאחר מלחמת לבנון השנייה, חיזבאללה נדרש לגייס משאבים רבים לשיקום לבנון ומעלה הילוך בפעולות הלבנת הכספים. הסוכנות האמריקאית לאכיפת הסמים, DEA, פותחת במעקב עיקש, הכולל החדרת סוכנים סמויים והאזנות סתר לרשתות טלפונים, ומזהה את הקשר בין קרטלי הסמים בדרום אמריקה לחיזבאללה. כך יוצא לדרך "פרויקט קסנדרה", שבמסגרתו חוברת סוכנות ה- DEA ליחידת "צלצל" הישראלית, וביחד הן מנסות לפגוע בתשתית הפיננסית של ארגון הטרור הלבנוני ושל איראן המפעילה אותו. אך התקדמות המאמצים לחתימת הסכם הגרעין בין ארצות הברית לאיראן קוטעת את המבצע בעיבו.


פתח הורד
סוכני ה-DEA. קרדיט: United States Drug Enforcement Administration

הסדרה "נבואת קסנדרה", קופרודוקציה ישראלית-קנדית, שיצר דוקי דרור (החתום בין היתר על הסדרה עטורת הפרסים "לבנון"), חושפת בשלושת פרקיה את שרשרת המבצעים הסודיים שבוצעו במשך קרוב לעשור, במטרה לעצור את הזרמת הכספים לחיזבאללה ואיראן עד לעצירתו בשנת 2015. לסדרה התראיינו, לראשונה, הסוכנים המיוחדים של ה- DEA (הרשות האמריקאית לאכיפת חוקי הסמים) שעסקו בפרשת קסנדרה,  העיתונאים שחקרו אותה, בכירי ממשל אמריקאים לשעבר, והישראלים שפעלו ביחידת צלצל.

הסדרה "נבואת קסנדרה" תשודר ב-כאן 11 החל מיום רביעי, 16 במרץ, בשעה 21:10.

במאי: דוקי דרור

עורך תוכן: איתי לנדסברג נבו

מפיקה: ליאת קמאי אשד

מפיקת תוכן: דנה וולף

תחקירנית ראשית: ליאורה עמיר ברמץ

צלם ראשי: אבנר שחף

עורך: דודי אורן

מוסיקה מקורית: אלן סוואה

 

שתפו את הפוסט!