19 ביוני 2024 20:26
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

קונצרט חגיגת הקיץ מס' 7 בסימפונית ראשון לציון

התזמורת הסימפונית ראשון לציון הגישה לקהל קונצרט מרענן לקראת הקיץ.

צלילי הקיץ האלו החלו עם היצירה של מוריס ראוול " דפניס וכלואה" סוויטה מס 2

על התזמורת הסימפונית ניצח קיינן ג'ונס, אוסטראלי המנצח בארמון האמנויות  " המלכה סופיה" בספרד. בעבר כבר ניצח על התזמורת  הפילהרמונית של ישראל.

 ראוול מצליח ביצירה לסחוף את המאזין לתוך סיפור העלילה בחגיגת כלי נשיפה ובצלילים מלחש כמעיין מפכה, מתאר את דפניס ישן וצלילי בוקר בהם עולה השחר לחיפושים אחרי כלואה. אפשר לציין אותו את ראוול כאחד היוצרים המושפעים מאגדות יוון העתיקות.

גרשווין מה עוד צרריך ביום קיץ , התזמורת ניגנה את היצירה קונצ'רטו בפה לפסנתר. סולן : פיטר דונוהו, בריטי שנולד במנצ'סטר זכה להצלחה חסרת תקדים. פרס ראשון בתחרות צ'יקובסקי במוסקבה 1982. המון הופעות עם תזמורות שונות בעולם ובהרכבים שונים, היה סולן התזמורת הלסינקי, ניגן עם הפילהרמונית ברלין, הפילהרמונית מינכן,בוסטון, לוס אנג'לס ועוד.

שליטתו ביצירה לא תווים תוך שהוא כאילו בוחן את הביצוע של התזמורת הסימפונית ראשון לציון הביאה לגל מחיאות כפיים אדיר בסיום.

אולי קטע זה ידגים את יכולתו

https://www.youtube.com/watch?v=bBrfKWd7GSA

 

הקונצרט הסתיים ביצירה " תמונות בתערוכה" מאת מודסט מוסורגסקי ומוריס רוול יצירה שבעצם מגיבה על מות ידידו הצייר אלכסנדרוביץ' הרטמן. וזאת לאחר תערוכת הציורים בסנט פטרבורג בה הוצגו כ 400 תמונות. מוסרגגסקי הנציח את התערוכה ביצירה לפסנתר ורוול תיזמר אותה.

ביצירה מתוארות 10 תמונות.

 

שתפו את הפוסט!